Hayatın İçinden Belgeseli Hakkındaİslami ve insani değerleri yaşatmak ve yaşanmasına vesile olmak amacıyla kurulan İLKE Vakfı, 1980’li yıllarda başlayan bir yolculuğun hikayesi.

Bir gurup arkadaşın hayır amacı ile bir araya gelerek başladığı serüveni en başından ele aldık ve bir camianın ortaya çıkışı, gelişimi ve bu süreçte yaşadıklarını gelecek nesillere örnek olması ve kayıt altına alınması adına bir belgesel ile ortaya koyduk.

1980’den günümüze sarf edilen çabalar, aşılan engeller, geçilen zorlu sınavlar, İLKE ve kurumlarının inşa ve gelişim süreçlerini yansıtan hikayeler Hayatın İçinden Belgeseli ile izleyicilerine ulaşıyor.

2021 yılının Mart ayından başlayarak Eylül ayına uzanan altı aylık bir prodüksiyon sonucunda ortaya çıkan Hayatın İçinden Belgeseli’nin yapımcılığını İLKE Vakfı, Proje Danışmanlığını İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, Yapım Koordinatörlüğünü Yasir Alkan, yönetmenliğini Fatih Turan, kamera ve kurgu çalışmalarını ise Onur Eğri gerçekleştirdi.

Hayatın İçinden Belgeseli için Hüseyin Akkuş, M. Sıddık Acarlar, Mehmet Çakar, Lokman Özkara, Ayhan Karahan, Davut Şanver, Şükrü Alkan, Nihat Erdoğmuş ve Lütfi Sunar İLKE Vakfı stüdyolarına konuk oldu. Bu tarihsel sürecin anlaşılması için röportajlar vererek İLKE vizyonunun gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağladılar

Fotoğraf galerisi, röportajlar ve belgesel gösterim alanın yer aldığı bir de internet sitesi hazırlayan İLKE Vakfı iletişim ekibi bu anlamlı çalışmayı www.belgesel.ilke.org.tr adresinden yayımlayarak ilgililerinin istifadesine sundu.

İLKE’li duruşla, güçlü yarınlara.